Iria (owczarek australijski)

  • Super Pies Rodzinny (KaMiGa Pozytywna Psia Szkoła)
  • Hiper Pies Rodzinny (KaMiGa Pozytywna Psia Szkoła)

Rodowodowo IRULAN CORRINO Altura - po księżniczce z sagi "Diuna" Franka Herberta, dziedziczce galaktycznego imperium. Domowo Iria - po łowczyni nagród z "Zeiram the Animation", anime lat 90-tych.

Urodzona w 2010 roku, z utytułowanych rodziców (czempionaty wystawowe), za szczenięcia wychowywana przez polski kennel na podkarpackiej wsi, gdzie jej matka pomagała paść kozy, asystując rodzinie swojej hodowczyni, młodym i dorosłym psom innej rasy (Berneński pies pasterski) oraz pozostałym zwierzętom na gospodarstwie.

seminarium flyball z Dariuszem Radomskim

Z natury mocno skupiona na ludzkim przewodniku, zawsze gotowa to zabawy czy dowolnego treningu, eksplorowania nowych miejsc, stawienia czoła wyzwaniu przy wsparciu towarzyszącego opiekuna, albo po prostu do bycia użyteczną.

W dorosłym życiu okazała się psem charakternym, nie zabiegającym o interakcje z pobratymcami - preferującym utrzymanie dystansu, jeśli napotkany pies podchodzi skąpo-sygnałowo lub zbyt natarczywie dąży do interakcji.

A jednak pozostała psem doskonałym – wyzwaniem z etapu dorastania, nieustannie chętnym do współpracy, gdy dorosła. Nauczyła mnie czytać wszelkie psie sygnały (wspólna praktyka BAT), ukształtowała jako trenera, a wreszcie wpłynęła na decyzje o wyborze mojej ścieżki zawodowej – zrezygnowałam z czynnej pracy w branży informatycznej, aby spełnić się behawiorysta.

Agility 2012-2013

Dogtrekking 2016-1018